Aralık 24, 2012

saçma oldu bu yazı

ferzan'ın şahane misafir'inden hatırladığım tek şey bu şarkı. hiçbir sahneyi değil ama bu şarkıyı hatırlıyorum. normal gerçi. çünkü bendeniz ömrü hayatında bir ilki yaptı ve sinemada uyudu, baya baya, horul horul uyudum. çağlar beni film bitip de uyandırmaya çalışınca kızdım hatta, bırak ya uyicam ben diye.
ama napayım çok yorgundum, gece seansıydı, bi de akşam yemekte bir sürü yoğurt yemiştim. yoksa film izlerken uyumam ben. ay tamam, sinemada uyumam, evde uyuyorum. hatta uyumak için film açıyorum.
o filmden çıkınca istiklal'de yürürken çağlar diye gidip başka bir adamın koluna girmiştim bi de. çağlarla gülben adamın elinden zor aldılar beni, pek bırakmak istemedi sanırım adam koluna sarılmış uyuklayan birini bulunca. gülbik eve girene kadar elimi bırakmamıştı sonra.
bi keresinde de furkanla dans ederken o beni evirip çevirip ileriye doğru atmıştı, sonra ben kendimi başka birinin kollarında bulmuştum. arada hatlar karışıyor yani bende.
neyse düşünmüyoruz şimdi böyle şeyler. zaten bu şarkıyı da öyle buldum. düşünmemek için bilinç akışının dibine vurmuşken dün akşam bir şarkı vardı dedim, ne sözünü ne müziğini hatırladığım. aradım buldum. o saatten beri dinliyorum. itunes'ta bir numaraya yerleşti bile.
ay ben ferzan beni filminde oynatsın istiyorum ya. ama başrolde. öyle yol kenarından geçen kadın olamam ben. başrolü mehmet günsür'le paylaşabilirim bence. hem onunla kapanmamış bir hesabımız da var zaten, bu vesileyle onu aradan çıkarırız. (kapanmayan meseleyi merak edenler için bi bkz vermek lazım di mi? bkz.)
çikolatalı sufleyi çok severim mesela. patates bende kafa yapar bi de. acıbadem dolmuşunda ekmek kokusu duymuşluğum da vardır. şu aralar can sıkıntısından mysql öğrenmeye başladım. bilmem kaçıncı kez coupling izliyorum. adanalı kimliğimi konuşturup jeff'e ingiliz aksanına kurban olduğum diyesim gelmiyor değil hani arada. bulsam 5. kez black books da izleyeceğim. aslında prison break'e başlayacaktık ama olmadı, başlayamadık.
adanaya gitsem babamla uçurtma uçursak diyorum, ama iş güç olmuyor. mevsim de kış zaten. bu havada uçurtma mı uçurulur. ama çok özledim. onu. uçurtmalarımı.
değiştir değiştir aklından geçenleri değiştir. bu noktalarda böyle diyoruz. aklımızdan geçenleri değiştiriyoruz. düşünmüyoruz, kurmuyoruz. hepsi geçecek biliyoruz.
kek yapsam mı acaba? limonlu. kozzy bana tarifini verirdi. ay yok yapmayayım. ya da amaaaan.

şarkı güzel ya.
dinlemek gerek.